Pojemniki gn, czyli niezbędne wyposażenie każdej gastronomii

Coraz więcej osób pragnie wejść głębiej w branżę gastronomiczną, bo gotowanie i sprzedawanie swojego jedzenia stało się modne i preferowane przez wiele osób jako sposób na pracę. Jednak prowadzenie gastronomii to nie tylko wymyślanie nowych potraw, przyprawianie ich i tworzenie kulinarnych dzieł. To również całe zaplecze, związane z profesjonalnym wyposażeniem gastronomii. Należą do niego na przykład pojemniki gn.

Wyposażenie gastronomii w pojemniki gn

Czym są zatem pojemniki gastro norm? To pojemniki służące do gotowania, przechowywania potraw i wyeksponowania ich na przykład w ladach chłodniczych, które mają znormalizowane kształty, dzięki czemu można dopasować je do sprzętów stanowiących zaplecze gastronomii (pasują na przykład do bemarów, pieców konwekcyjnych i konwekcyjno-parowych, stołów chłodniczych i mroźniczych). Mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak w praktyce najczęściej wybierane są te ze stali nierdzewnej.

Pojemnik gastro norm ze stali nierdzewnej

Dlaczego tak wielu właścicieli gastronomii decyduje się na pojemniki gn ze stali nierdzewnej? (zobacz) Generalnie pozwalają one bowiem na najszersze zastosowanie oraz mają bardzo szeroki zakres temperatur, dzięki czemu można w nich przygotowywać jedzenie nawet w temperaturze kilkuset stopni. Oczywiście można również używać ich w niskich temperaturach, mrożąc jedzenie lub chłodząc je. Tego typu pojemniki mają łagodne kształty, kąt prosty przy ścianach na dnie, dzięki czemu jedzenie można z łatwością porcjować. Można dokupić do nich pokrywki. Oczywiście nadają się one do mycia w zmywarkach gastronomicznych, a zatem możliwe jest zachowanie niezbędnych norm i zasad higieny obowiązujących w gastronomii. Warto jeszcze dodać, że z reguły pojemniki gastro norm najbardziej renomowanych producentów, mogą mieć różne głębokości, dostosowane do potrzeb konkretnej gastronomii.