Jakie miksery warto kupić?

Osoby, które planują zakup nowego miksera mają do wyboru urządzenia ręczne lub stacjonarne. W pierwszej kolejności należy rozglądać się za mikserami Kenwood, które mają wysoką moc (przynajmniej 400W) oraz regulowaną prędkość obrotów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy warto zainwestować w nowoczesne miksery Kenwood i na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów.

Odpowiedni poziom hałasu

W przypadku mikserów Kenwood bardzo ważną kwestią jest nie tylko moc urządzenia, ale również poziom hałasu jaki generuje. Dla osób wrażliwych głośność pracy miksera domowego może mieć kluczowe znaczenie. Najcichsze miksery Kenwood mogą pochwalić się hałasem 64 dB(A). Warto wspomnieć również i o tym, że najgłośniejsze miksery generują hałas na poziomie 77 dB(A).

Końcówki

Pamiętać należy również i o tym, że miksery mogą mieć bardzo różne końcówki, dzięki czemu znacząco wzrasta ich funkcjonalność. Dobry mikser Kenwood powinien mieć nie tylko końcówki ubijające i miksujące, ale również końcówki ucierające i specjalne nasadki kielichowe.

Mikser ręczny czy stacjonarny?

Miksery ręczne są bardzo wygodne, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Są do doskonałe urządzenia przede wszystkim dla tych osób, które muszą bardzo szybko przygotować np. niewielkie ilości lekkiego ciasta na naleśniki. Osoby, które planują bardzo często piec ciasta, muszą pamiętać o tym, że wyrabianie ciasta ręcznie może być dużą niedogodnością, dlatego też warto zainwestować w stacjonarne miksery.